top of page

תהליך לקיחת משכנתא בימינו, ממה צריך להיזהר?

משכנתא היא הלוואה הגדולה ביותר שזוג עשוי לקחת וההתחייבות על החזרתה עשויה להימשך עשרות שנים, מה שמחייב שמירה קפדנית על כושר החזר הלוואה. לא אחת נדרשים שינויים בסדרי עדיפויות ובוויתורים כואבים בתחומי חיים שונים על מנת לעמוד בתנאים המחייבים של המשכנתא.

כאשר עומדים בפני לקיחת הלוואת משכנתא חשוב להיות ערניים וחדים "כמו גנגסטר בליל סכינים" כפי שהעיד על עצמו הסופר עמוס עוז כשהתבקש לתאר את המצב שבו הוא שרוי בעת כתיבת סיפור.

שוק המשכנתאות – כמו כל שוק- מבוסס על היצע וביקוש. חשוב לדעת כי בנקים שונים עשויים להציע לכם תנאים שונים. לא אחת ההבדלים בין ההצעות עשויות או עלולות להיאמד בחישוב מצטבר באלפי שקלים. בהעדר ניסיון- איך יודעים איזו הצעה משתלמת ואטרקטיבית יותר? תשובה לשאלה זו יכולה להינתן על ידי יועץ משכנתאות. מאחר שלרוב הזוגות הצעירים אין כל מושג בנושא המשכנתאות- ייעץ מקצועי על ידי יועץ משכנתאות מחויב המציאות.


ייעוץ לקבלת משכנתא הוא חלק בלתי נפרד מתהלך הגשת הבקשה, אישורה ולמעשה הוא נדרש במשך כל תקופת ההחזר, העשויה כאמור להימשך עשרות שנים.

חשוב לבחור ביועץ אמין, אשר השיקולים המנחים אותו הם טובת הלקוח ולא מחויבותו לגוף כל שהוא שמטעמו הוא עובד. חשוב להבהיר את הנושא לפני שכירת שירותיו כדי לא להתאכזב בהמשך הדרך המשותפת.

יועץ מקצועי בלתי תלוי ישיג עבורכם את ההצעה הטובה ביותר על ידי יצירת תמהיל המשלב בין ריביות שונות, תוך מקסום היתרונות הגלומים בכל מסלול ובצמצום ובמזעור חסרונותיו.


ביטוח משכנתא

כמו כל סוג של ביטוח, גם בביטוח משכנתא ניתן להתווכח ולהתמקח על הוזלת הפוליסה. גורמים רבים ירצו וישמחו לבטח אתכם. נצלו את היותכם מחוזרים לקבלת הצעה טובה ומשתלמת עבורכם. תנו ליועץ להשיג עבורכם את ההצעה הזאת.

היכרותו של יועץ משכנתאות את השוק ובקיאותו גם בפרטים הקטנים ובעיקר ב"אותיות הקטנות"- במירכאות ובלעדיהן- הופכת אותו לסמכות מקצועית, אשר מומלץ מאוד להסתייע בשירותיו. עלות שכרו בטלה ביחס לכסף שעלול להיגבות מכם כתוצאה מבחירה במסלול שאינו מיטיב אתכם.

יש דברים שחשוב להיזהר בהם כאשר מחשבים את שיעורי ההחזר הצפויים גם ואולי בעיקר כאשר משתמשים לשם כך במחשבון משכנתא. המחשבון עושי לתת לכם אינדיקציה על הסכום הכולל אבל חשוב לציין ולהדגיש, כי גובה ההחזר תלוי בתנודות שהן ממהותו של השוק – הן של הכלכלה בכלל והן שלח מסלול המשכנתא שבחרתם או שהיועץ בחר עבורכם. לא מדובר במדע מדויק או בניסוי הנערך בתנאי מעבדה מבוקרים ונשלטים.

חשוב להיזהר מקבלת הצעות למשכנתא מגופים לא מוכרים, אשר היכולת שלכם לוודא את זהותם ולעמוד על טיבם מוגבלת. חשוב לא למהר לחתום על שום חוזה לפני מסירתו לעיון של אנשי מקצוע בתחום המשכנתא.

באופן כללי ועקרוני חשוב להיזהר מהלוואה, אשר גובה ההחזר החודשי שלה הוא גבוה במידה שלא מאפשרת לכם לקיים שגרת חיים וכופה עליכם אורח חיים נזירי וסגפני. קשה לחיות בתחושת ויתור והחמצה לאורך שנים.

היות שיש נימוקים שונים לחיוב כל מסלול החזר ולשלילתו, חשוב לא לקחת עת דברי יועץ המשכנתאות של הבנק שבו אתם לוקחים את ההלוואה כ'כזה ראה וקדש' ולכן חשוב להסתייע בשירותי יועץ מקצועי חוץ בנקאי. לא כל מה שמתאים לפלוני מתאים בהכרח גם לאלמוני.

כשם שלא מומלץ להניח כל עת הביצים בסל אחד כך חשוב להימנע מלקיחת כל גובה המשכנתא במסלול אחד קבוע. תמהיל של מסלולים הוא בבחינת MUST כאשר לוקחים הלוואת משכנתא. יועץ המשכנתא ודאי יידע להרכיב עבורכם את התמהיל הטוב ביותר והמתאים ביותר ליכולתכם.

בשורה התחתונה: יותר מאשר לפני לקיחת כל הלוואה שהיא, יש להידרש להלוואת המשכנתא בזהירות יתרה, בכובד ראש ובאופן מושכל.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
יצירת קשר דרך וואטסאפ
bottom of page